Last Minute Egypt - Dovolenka Egypt

Turistické informacie Egypt

Turistické informacie, rady a návody na cestu do Egypta. Pre vstup do Egypta je vyžadovaný platný pas (cestovný, služebný, diplomatický) s dobou platnosti najmenej šest mesiacov odo dňa podania žiadosti o vízum. Vízum je možné získať na Veľvyslanectve Egyptskej arabskej republiky v Bratislave. Oficiálnym jazykom v Egypte je arabšťina. V turistických strediskách, v hoteloch a s mladšími luďmi sa môžeme dorozumieť anglicky, francúzsky, nemecky ale aj rusky. Pri fotografovaní je dobré sa vyhnúť záberom vojenských a policajných objektov, železnčných staníc, železničných uzlov, mostov, osôb v uniformách, vojenskú a policajnú techniku. Turistom minimálne hrozí zabavenie celého filmu.

Egypt - informácie o zemi

Oficiálny názov je Egyptská arabská republika. Hlavným mestom Egypta je Káhira. Egypt ma rozlohu 1 001 450 km2, počet obyvateľov 78,887 mil. Hlavným náboženstvom je Islám. Mena je egyptská libra (EGP).

Počasie v Egypte

Veľmi príjemné je Počasie v Egypte od októbra po apríl, naopak v letných mesiacoch (jún až po september) teploty dosahujú 40°C, v južných oblastiach až 50°C.

Celné omedzenia

Do EAR je zákaz dovozu potravín, alkoholu, pornografie, zbraní a všetkých variant narkotik. Striktne je zakazaný vývoz pamiatok a zlata v nezpracovanej podobe. Mnoho liekov a podporných prostriedkov podliéha prísnému režimu kontroly, hlavne pokiaľ ide o ich vývoz z Egypta.

Obľúbené letoviská

Obľuba Egypta medzi turistami trvalo rastie. Medzi najznámejšie letoviská patria Hurghada a Sharm El Sheikh. Ďalšia letoviská sa rýchlo rozrástajú, napr. Taba, alebo Dahab. Dovolenka 2008 pri mori Egypt je obľúbená pre svoju výhodnu cenu, subtropické podnebie, pestré Rudé more a egyptské pamiatky.

Ďalšie doporučenia

V Egypte je veľmi suché a teplé počasie a je treba myslieť na trvalý prísun vody. Nepoužívajte k pitiu vodu z vodovodu a pijte len balenú vodu. Bakšiš (sprepitné) je v Egypte samozrejmosťou a nutnosťou. Majte v kapse stále niekoľko drobných mincí alebo bankoviek nižšej hodnoty. Niekedy postačí a urobí radosť aj pekná propisovacia ceruzka. Na tržnici rozhodne dohadujťe cenu, tovar je možné kúpiť aj za petinu pôvodnej predávajúcim navrhovanej ceny.

(c) 2008 Dovolenka Egypt

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode