Last Minute Egypt - Dovolenka Egypt

Chrám kráľovnej Hatšepsut

Chrám kráľovnej Hatšepsut je čiastočne vytesaný do skál, posobí skoro tak, ako by bol vybudovaný samotnou prírodou. Chrám kráľovnej Hatšepsut sa rozkládá na troch terasách, ktoré sa opierajú o steny u ktorých stojá stlporadia, ktoré sú vzájomne prepojené hlavnou zdvýhajúcou sa rampou. Chrám kráľovnej Hatšepsut tvorí tri terasy, vzájomne spojené rampami. V pravej časti spodnej terasy chrámu, za stlpovým priečelím je vidiet zrekonštruované reliéfy kráľovnej Hatšepsut na lovu v papyrusovej húštine.

Kráľovna Hatšepsut

Hatšepsut bola kráľovnou 18. dynástie, ktorá vládla starověkému Egyptu. Hatšepsut bola dcérou Thutmosa I. a ženou svojho nevlastného brata Thutmosa II. Kráľovna Hatšepsut vybudovala jednu z najkrajších staroegyptských pamiatok.

Múmia kráľovnej Hatšepsut

Múmia jednej z najslavnějsích kráľovien Egypta, Hatšepsut, ktorá používala titulu faraon, bola konečne identifikováná a jednoznačne sa tým potvrdila jej identíta. Egyptologovia sú presvědčený, že identifikovali múmiu král’ovnej Hatšepsut, najznámejšej vládkyne starovekého Egypta. Jej telo bolo nalezené v obyčajnom hrobe v Údolí kráľov. Jedná sa o najvýznamejší objav v Údolí kráľov od dob, kedy bola objavená slávná múmia Tutanchamóna.

Chrám kráľovnej Hatšepsut

(c) 2008 Dovolenka Egypt

Tvorba web stránok zdarmaWebnode