Last Minute Egypt - Dovolenka Egypt

Egypt Káhira

Káhira je hlavné mesto Egypta. Egypt Káhira je kulturné centrum arabského sveta a je najľudnatejším mestom afrického kontinentu. Káhira sa rozkláda v severovýchodnej časti Egypta pri pravém brehu Nílu, bezprostredne pred južným okrajom nílské delty. Najstaršia časť mesta Káhiry leží dalej od rieky, naopak pri Nílu sa tyčí moderné mrakodrapy a luxusné hotely. Na naprotivnom západnom brehu s Káhirou stavebne splíva Gíza, na okraji ktorej stoja svetoznámé pyramídy.

Egypt Káhira pamiatky

Egypt Káhira je plná starobylých pamiatok. Za pozornosť rozhodne stojí Egyptské muzeum na triede Midan Tahir, kde sa nachádza napr. Tutanchamónův sarkofág, jeho poklad, zachovalé mumie dokazujúce um starovekých balzamovačov, sochy faraónových sluhov, pergameny, zlaté pohrebné masky a dalšie pamiatky. V Káhire tiež nájdete najvetšú mešitu na svete - Ign Tulun z 9. storočí.

Počasie v Káhire

Počasie v Káhire je podobné kontinentálnej polohe mesta na rozhranní tropického a subtropického pásu vlivom blízkosti púšte. Najvyššie letné denné teploty dosahujú 40°C, v zime minimálne nočné teploty klesajú pod 10°C. Zrážkové úhrny sú veľmi nízké a intenzivný dážď prichádza iba výnimočne v zimných mesiacoch.

(c) 2008 Dovolenka Egypt

Tvorba web stránok zdarmaWebnode