Last Minute Egypt - Dovolenka Egypt

Turistické informacie Egypt

Turistické informacie, rady a návody na cestu do Egypta. Pre vstup do Egypta je vyžadovaný platný pas (cestovný, služebný, diplomatický) s dobou platnosti najmenej šest mesiacov odo dňa podania žiadosti o vízum. Vízum je možné získať na Veľvyslanectve Egyptskej arabskej republiky v Bratislave. Oficiálnym jazykom v Egypte je arabšťina. V turistických strediskách, v hoteloch a s mladšími luďmi sa môžeme dorozumieť anglicky, francúzsky, nemecky ale aj rusky. Pri fotografovaní je dobré sa vyhnúť záberom vojenských a policajných objektov, železnčných staníc, železničných uzlov, mostov, osôb v uniformách, vojenskú a policajnú techniku. Turistom minimálne hrozí zabavenie celého filmu.

Egypt - informácie o zemi

Oficiálny názov je Egyptská arabská republika. Hlavným mestom Egypta je Káhira. Egypt ma rozlohu 1 001 450 km2, počet obyvateľov 78,887 mil. Hlavným náboženstvom je Islám. Mena je egyptská libra (EGP).

Počasie v Egypte

Veľmi príjemné je Počasie v Egypte od októbra po apríl, naopak v letných mesiacoch (jún až po september) teploty dosahujú 40°C, v južných oblastiach až 50°C.

Celné omedzenia

Do EAR je zákaz dovozu potravín, alkoholu, pornografie, zbraní a všetkých variant narkotik. Striktne je zakazaný vývoz pamiatok a zlata v nezpracovanej podobe. Mnoho liekov a podporných prostriedkov podliéha prísnému režimu kontroly, hlavne pokiaľ ide o ich vývoz z Egypta.

Obľúbené letoviská

Obľuba Egypta medzi turistami trvalo rastie. Medzi najznámejšie letoviská patria Hurghada a Sharm El Sheikh. Ďalšia letoviská sa rýchlo rozrástajú, napr. Taba, alebo Dahab. Dovolenka 2008 pri mori Egypt je obľúbená pre svoju výhodnu cenu, subtropické podnebie, pestré Rudé more a egyptské pamiatky.

Ďalšie doporučenia

V Egypte je veľmi suché a teplé počasie a je treba myslieť na trvalý prísun vody. Nepoužívajte k pitiu vodu z vodovodu a pijte len balenú vodu. Bakšiš (sprepitné) je v Egypte samozrejmosťou a nutnosťou. Majte v kapse stále niekoľko drobných mincí alebo bankoviek nižšej hodnoty. Niekedy postačí a urobí radosť aj pekná propisovacia ceruzka. Na tržnici rozhodne dohadujťe cenu, tovar je možné kúpiť aj za petinu pôvodnej predávajúcim navrhovanej ceny.

(c) 2008 Dovolenka Egypt

Tvorba web stránok zdarmaWebnode