Last Minute Egypt - Dovolenka Egypt

Egypt

Egypt leží pri pobrežiach Stredozemného a Červeného mora v severovýchodnej časti Afriky. Egypt je veľká krajina, ale obývaná z 995 450 km2 je len 53.800 km2 (5,3%) a kultivovaných je 33.600 km2 (3,4%). Asi 90% rozlohy tvoria púšte. Väčšina obyvateľov žije v údolí Nílu. Takmer 90% obyvateľov tak žije na úzkom pruhu zeme rozkládajúcom sa okolo úrodných brehov rieky Níl. Egypt používa ako oficiálny jazyk arabštinu, ale dá sa tu dohovoriť aj anglicky. Ako platidlo sa používá egyptská libra, drobné jednotky sú piastry. Egypt má rozlohu asi 1 000 000 km2. Počet obyvateľov sa odhaduje na takmer 75 miliónov.

Egypt - obľúbené letoviská

Turistická sezóna trvá v Egypte prakticky nepretržite. Egypt je velmi oblúbená destináciá, ktorú ročne navštevujú tisíce turistov. Oblúbené letoviská pre zimnú a jarnú dovolenku v Egypte sú Hurghada, Safaga, Makadi a na Sinajskom polostrove Sharm El-Sheikh a Taba.

Egypt Hurghada

Hurghada je egyptské mesto a prístav na pobreží Rudého mora v ktorom žije asi 40 000 obyvateľov. Egypt a mesto Hurghada je najvetším egyptským turistickým centrom v oblasti Rudého mora.

Egypt Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je moderné turistické centrum na najjužnějšom cípe Sinajského poloostrova. Letovisko Sharm El Sheikh patrí k najkrajším potápačským oblasťam na svete.

Egypt Taba

Taba je rozvíjajúce sa letovisko na severe Akabského zálivu. Taba je ako stvorená pre nádhernú dovolenku v luxusných hotelových komplexoch, ktoré sa rozprostierajú na pobreží od Nuweiby až do Taby.

(c) 2008 Dovolenka Egypt

Tvorba web stránok zdarmaWebnode